Dynamic Routing: müügiarvete saatmise lahendus

Dünaamilise marsruutimise lahendus võimaldab mõne sekundiga automaatselt määrata müügiarve jaoks sobiva kanali ja vormingu. Koostööpartneritel võivad ostuarvetele olla erinevad nõuded: riigiasutused nõuavad e-arve formaadis arvet, välispartnerid Peppoli vormingus, Eesti jaeketid EDI formaadis ja mõned kohalikud partnerid võivad aktsepteerida ainult e-postiga saadetud pdf arveid. Docura müügiarvete saatmise lahendus toimetab kõik müügiarved teie partneritele automaatselt nende kasutatavate kanalite kaudu. Peate vaid koostama oma ERPis arve ja valima operaatoriks Docura. Enam ei pea tegema kliendikaartidel ajamahukat rutiinset elektroonilise arve edastuskanali valimise toimingut.

Kuidas see töötab

Mis tahes formaadis elektroonilise arve väljastamiseks on vaja algandmeid. Selleks on vaja koostada oma ERP-s müügiarve ja saata ära, mõtlemata isegi sellele, millises formaadis partner sinult arvet soovib saada: e-arve, EDI või pdf arve e-kirja teel. Partneri nõutav arve vastuvõtukanal määratakse automaatselt dünaamilise marsruutimise abil järgmiselt:

Samm 1. EDI kanal Esimene samm on kontrollida, kas teie partner (partneri registrikoodi järgi) kasutab EDI kanalit. Kui jah, siis partnerile saadetakse EDI arve.
Samm 2. E-arve kanal Riik.ee kataloogis kontrollitakse registrikoodi abil, kas ta võtab vastu e-arvet või mitte. Kui jah, siis partnerile saadetakse e-arve. Kui partner e-arvet vastu ei võta, siis vt punkt 3.
Samm 3. e-posti aadressile saadetav pdf arve Pdf-arve genereeritakse automaatselt ja saadetakse teie partneri e-posti aadressile. Sel juhul on oluline, et teie ERP-s oleks kliendikaardil märgitud partneri e-posti aadress. Pdf arve kujunduse saab eelnevalt seadistada. Vastasel juhul saadetakse pdf-arve standardkujundusega, mida Docura vaikimisi kasutab.
Samm 4. Monitooring – alati saab oma müügiarve staatust reaalajas jälgida. Meie süsteem ja support jälgib teie arve töötlemise olekut. Arve saatmise lahendus valideerib ka teie arve andmed vastavalt eelseadistatud reeglitele, näiteks KMKR koodi korrektsust. Teid teavitatakse kohe kõigist probleemidest, mis aitab müügiarvel olevaid andmeid kiiresti parandada.

Lahenduse plussid

• Kõik teie müügiarved on digitaliseeritud.
• Täidab teie partnerite nõuded sissetulevatele arvetele.
• Arved toimetatakse partneritele kiiresti, säästate oluliselt aega, kuna pole vaja arvete edastamise kanaleid administreerida.
• Kõiki arveid töödeldakse ainult digitaalselt, nii töötlevad ja tasuvad teie partnerid arveid kiiremini.
• Monitooring – ükski arve ei lähe kaduma, näed kohe, kas arve on partnerile edastatud või on arvel on staatus „Error“.