LIDL. Edu tänu süsteemsusele

DOCURA partner Eestis ja Euroopas

Jaekett Lidl on Euroopa üks suurimaid odavkaupade kette, mis tegutseb 32 riigis, opereerib ligikaudu 12 000 kauplust ja 200 logistikakeskust. Lidli tegevuspõhimõte on pakkuda kvaliteetseid tooteid soodsa hinna eest. Lidl selgitab, et nende edu võtmeks on süsteemsus. Tarnijatega tõhusaks suhtlemiseks kasutab Lidl e-dokumendivahetust (EDI). Docura on Lidli partner nii Eestis, Baltikumis kui Euroopas. Meie partnerlus aitab teil koos kasvada ja ühtlasi kulusid kokku hoida. Lugege allpool lähemalt, kuidas me seda teeme.

EDI Lidliga

Tarnijatel on Lidlilt e-tellimuste vastuvõtmiseks ja sellele arvete saatmiseks mitu võimalust, nt Self-EDI Portal. Lahendus sobib aga ainult neile tarnijatele, kellel on vähe tellimusi, kuna see eeldab andmete portaali ja portaalist käsitsi sisestamist.

Täisautomaatne dokumendivahetus tarnija ja Lidli majandustarkvara vahel aitab seevastu vältida andmete eri rakendustesse käsitsi sisestamist. See võimaldab oluliselt kiirendada dokumendivahetust, vältida sisestusvigu, säästa aega ja raha ning muuta koostöö Lidliga oluliselt sujuvamaks. Docura pakub Lidliga automatiseeritud dokumendivahetuse valmislahendust. 

Docura EDI lahendus

E-dokumendivahetus tarnijate ja Lidli vahel toimib järgnevalt: 

  • Kauba tellimuse saatmine. Jaekett vormistab tellimuse oma majandustarkvaras. Docura muundab tellimuse sobivasse vormingusse ja edastab selle tarnijale. Tellimus laekub automaatselt tarnija majandustarkvarasse (EDI-sõnum ORDER).
  • Saatelehe saatmine. Tarnija vormistab majandustarkvaras teavituse kauba laost väljastamise kohta. Docura muundab dokumendi sobivasse vormingusse, ning see laekub keti majandustarkvarasse (EDI-sõnum DESADV).
  • Müügiarve saamine. Tarnija vormistab oma majandustarkvaras arve tarnitud kauba eest. Docura muundab selle sobivasse vormingusse ja edastab selle jaeketile. Arve laekub automaatselt jaeketi majandustarkvarasse (EDI-sõnum INVOICE).

EDI Lidliga eeldab SSCC (transpordipakendi järjestikkoodi) kasutamist veosele unikaalse koodi omistamiseks. Docura EDI lahendus arvestab SSCC kasutamist. 


Docura EDI Lidliga lahendus toimib sarnaselt Lätis, Leedus, Soomes ja teistes EL-i riikides. Docura aitab teil kokku hoida aega automatiseetimisega ning pakub parima hinna/kvaliteedi suhet dokumandivahetuses. Kuidas korraldada kõige tõhusam e-dokumendivahetus Lidli kauplustega, küsi Docura Docura ekspertidelt (info@docura.ee).