EDI pakkuja vahetamine – lihtsam kui arvatakse

Kuigi e-dokumentide (EDI) vahetamine kaubanduses on märkamatu osa ärist, tasub need kulud aeg-ajalt üle vaadata, sest kulude kokkuhoid võib aasta(te) peale olla märkimisväärne. EDI operaatori vahetamine on lihtsam, kui tihti arvatakse ja soodsam, kui eeldatakse – alustada saab juba samal päeval. 

Kaks etappi, minutite küsimus

EDI operaatori vahetamiseks on vajalik läbida kaks etappi:

Maja1. Majandustarkvara ühendamine operaatoriga.

Maja2. Ostjate ühendamine operaatori kanaliga. 

Sõltuvalt majandustarkvarast võib ühendamine võtta aega mõned minutid. Seevastu ostjate ühendamine operaatori kanaliga on peaaegu alati standardne tegevus ja võtab ostja/keti kohta samuti aega minimaalselt. 

In order to connect buyers, one needs to send an e-mail to the buyer/chain with the request to start using the new operator’s channel as of a certain date.

Docura on võtnud eesmärgiks olla kasutajasõbralik ja kindel partner, kes teeb enda poolt maksimaalselt palju eeltööd ära nii, et EDI teenuse kasutaja jaoks oleks muudatuste protsess sisuliselt vormistamise küsimus ja teenuse võib avada juba samal päeval.

Majandustarkvara ühendamise kaks võimalust

EDI ühenduse loomiseks on kaks varianti:

  1. Kui teie tarkvara on meie võrgustikus (kontrollige docura.net/erps/), paluge neil aktiveerida Docura EDI moodul.
  2. Kui ei ole, saatke meile enda tarkvara haldaja kontakt ja aktiveerime nendega koostöös EDI mooduli ise.

Kõik arvestussüsteemid võimaldavad kasutada korraga mitut EDI kanalit. Mõni majandustarkvara operaator küsib ühendamise eest ühekordset liidestustasu, mõne tarkvara puhul saab luua ühenduse tasuta. Meie poolne aktiveerimine on tasuta.

Ostja(te) ühendamine EDI operaatori kanaliga

Selleks on vaja saata e-mail ostjale/ketile sooviga hakata teatud kuupäevast kasutama uue operaatori kanalit. Ostja/kett teeb vajaliku muudatuse enda süsteemis ise (eeldab EDI operaatori juba loodud ühendust ostjaga), vajadusel saab EDI operaator ühenduse ostjaga luua.  Kui oleme teinud andmevahetuse testid ja osapooled on veendunud teenuse toimimises, ongi protsess lõpule viidud. Partnerite üleviimine uuele EDI kanalile toimub ühekaupa ja täielik üleminekuprotsess koos testidega võtab aega kuni 2 kuud. Kui teie partner ei ole Docura võrgustikus, saame vastavalt soovile ja teie initsiatiivile ühenduse luua. See võtab aega 1 päevast kuni nädalani.

Docura teenustel ei ole kuutasusid ja hinnastamine on dokumendiliikluse põhine ning paindlik – seetõttu võidab EDI teenuse kasutaja juba esimese kanali üleviimisest Docura teenustele. Soovi või küsimuste korral võtke palun ühendust meiega siit.

In order to connect buyers, one needs to send an e-mail to the buyer/chain with the request to start using the new operator’s channel as of a certain date.
Docura OÜ tegutseb 9. aastat, pakub 360 kraadi EDI teenuseid (ost, müük, paberivaba logistika, tooteandmete haldus, pangandus ja e-com), käsitleb iga kuu rohkem kui 1 000 000 dokumenti.