Paberivaba logistika projekt Est-Trans Kaubaveod AS-iga

Eesti üks suurimaid jahutatud ja külmutatud kaubaveo ettevõtteid Est-Trans Kaubaveod AS teeb aktiivselt koostööd Docura OÜ-ga paberivaba logistika projekti raames. Projekti põhieesmärk on minna kauba vedamisel üle pabersaatelehtedelt elektroonilisele andmevahetusele. Pärast projektiga liitumist ei pea Est-Transi kliendid enam taassisestama infot kaubatellimustest ja vähendavad aega, mis  kulub dokumentide menetlemisele.

Enne projekti käivitamist vormistas suurem osa Est-Transi klientidest oma transporditellimusi veebikeskkonnas, sisestades käsitsi andmeid oma äritarkvarast. Peale liitumist Docura teenustega võivad nad saata transporditellimusi otse oma infosüsteemist. Sageda tellimise ja laia tootevaliku korral lihtsustab Docura lahendus märgatavalt kauba tarnimisprotseduuri, vähendab vigade tekkimise riski ja parandab jälgimis- ja analüüsimisprotsessi. Projekti raames juurutatud EDI-Logistics Client teenus võimaldab minna pabersaatelehtedelt üle nutiseadmetele. Kaubasaajad panevad allkirja nutitelefoni ekraanile sarnaselt kulleritele. Tänu sellele on kohe nähtavad kauba hetkeasukoht ja kättesaamise staatus. Infovahetus toimub elektrooniliste dokumentide abil Docura EDI platvormil. Projekti teostamise raames võeti arvesse ka sellised nüansid nagu taara tagastus ja kauba vastuvõtmisel ilmnenud mittevastavused. Ka need andmed on kiiresti kättesaadavad digitaalsel kujul edasiseks töötlemiseks, analüüsimiseks ja logistika protsesside optimeerimiseks. Kõik elektroonsed dokumendid salvestatakse turvalisse digiarhiivi, mille tõttu kaob ettevõttel vajadus oma paberiarhiivi pidamiseks.

Docura lahendusega liitunud ettevõtted suurendasid oma käivet sama inim- ja ajaressursi juures ja tõstsid efektiivsust.

Lisaks paberivabale projektile pakub Docura ka teisi teenuseid elektroonilise dokumendivahetuse alal, automatiseerides tellimuste, saatelehtede, kauba ärasaatmise ja vastuvõtmise kinnituste, arvete vahetust äripartnerite ja infosüsteemide vahel. Meie spetsialistid pakuvad abi ka teiste automatiseerimislahenduste juurutamisel Docu-EDI, Docu-PIM ja Docu-FIN teenuste raames.